Інформаційний блок для батьків

О Г О Л О Ш Е Н Н Я

Національна дитяча «Гаряча лінія»

Із початку 2013 року в Україні з’явилася нова всеукраїнська «гаряча лінія» - для дітей і про дітей. Її відкрили у Міжнародному жіночому правозахисному центрі «Ла Страда-Україна». Відтепер тут маленькі українці знаходять підтримку і пораду стосовно своїх проблем, якими їм нема з ким поділитися. А батьки, вчителі та вихователі мають змогу оперативно отримати індивідуальну консультацію стосовно порушень прав дітей.

Дзвінки на лінію – безкоштовні як із стаціонарних телефонів на всій території України, так і з мобільних телефонів усіх українських операторів.

Набравши номер 0 800 500 225, ви отримаєте корисну пораду стосовно тієї ситуації, в якій опинилися.

Якщо вам відомі факти насилля над дитиною в нашому місті, повідомте про це:

 • в Службу по ділам дітей за номером телефону 3-85-16;
 • або в Центр соціальних послуг для сімї, дітей і молоді за номером 3-04-13;
 • або на гарячу лінію міського виконкому за номером телефону 3-05-05.

Повідомлення Дніпродзержинського міського управління ГУМУС в Дніпропетровській області

Якщо в центрі міста збирається велика кількість громадян, серед яких є й агресивно настроєні особи, МУ ГУМВС повідомляє про рейди, які проводяться представниками органів внутрішніх справ у місцях скупчення та сутичок людей. На виконання рішення управління освіти і науки, з метою збереження життя та здоров'я дітей, унеможливлення випадків отримання ними травм та тілесних ушкоджень, попередження скоєння неповнолітніми протиправних дій, порушення ними громадського порядку потрібно провести з дітьми профілактичні бесіди щодо небажаності перебування неповнолітніх у місцях скупчення людей, необхідності обережного поводження на вулицях, у громадських місцях, зваженого ставлення до можливих небезпечних ситуацій, уникнення сутичок, неможливості участі в них неповнолітніх дітей.

Просимо також батьків посилити контроль за відвідуванням дітьми навчальних занять та місцем перебування дітей у позаурочний час.


Звернення Головного територіального управління МНС у Дніпропетровській області до батьків

Шановні батьки! У житті є речі, які за ціною не можна порівняти ні з чим іншим. Одна з них - здоров'я дітей. Дуже важливо навчити дитину цінувати здоров'я і відповідно ставитися до своєї безпеки.

Не залишайте дітей без нагляду! Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті.

Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками.

Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини вимірюються ціною життя. А щоб не трапилась біда, потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти у тій чи іншій ситуації.

Ви повинні знати про кожен крок вашої дитини, адже ви несете відповідальність за її здоров'я, виховання та життя.

Не дозволяйте дітям:

 • користуватися сірниками, відкритим вогнем, електричними й газовими приладами;
 • підходити до обірваних електропроводів та чіпати незнайомі предмети;
 • без дорослих гуляти у лісі, ходити до водойм;
 • самостійно приймати ліки;
 • збирати та вживати в їжу дикорослі гриби та ягоди;
 • користуватись піротехнічними виробами;
 • вступати в контакт з незнайомими людьми;
 • організовувати ігри на вулицях, де існує рух транспорту.

Будьте дбайливими, добрими, люблячими батьками! Щасти вам у вихованні ваших дітей! Пишайтеся своїми дітьми та їхніми успіхами!