ХУДОЖНЯ ЛІТЕРАТУРА

Іван Багряний. Тигролови. Роман Івана Багряного "Тигролови" популярний у всьому світі. Свого часу він розійшовся мільйонним накладом за кордоном, був перекладений англійською, німецькою, голландською мовами. Зараз роман знаходить свого читача на батьківщині письменника – в Україні. Твір сприяє формуванню таких рис характеру, як стійкість, волелюбність, цілеспрямова-ність, людяність, любов до батьківщини.

Джордж Орвелл. 1984. Назва оригіналу: "Nineteen Eighty-Four". Рік видання: 1949. Роман-антиутопія Джорджа Орвелла "1984" є одною з найвизначніших книг 20-го століття. Це книга про наше ймовірне майбутнє, яке ми вже пережили у минулому. Даний переклад є першим повним перекладом цього твору українською мовою.

Джордж Орвелл. Хутір тварин. Оригінальна назва: "Animal Farm". Рік видання: 1945. Роман-aнтиутопія. Літературний твір англійського письменника й суспільного критика Джорджа Орвелла (1903-1950) "Хутір тварин" здобув собі широкий розголос у світі зразу після своєї появи в 1945 р. В оригінальному звучанні "Енімел фарм" — це прозового жанру своєрідна байка-алегорія, що під зверхньою формою розповіді про важкий побут і спонтанне визволення домашніх звірят з-під гніту господаря-тирана одного хутора, займається насправді подіями в радянській тюрмі народів, у часовому проміжку між 1917-1943 рр.

Франц Кафка. Перевтілення. Драматичний твір про те, чого варто бути відмінним від інших, про байдужість та страх перед незвичним. Про те, як "комаха" може бути людиною, а люди - "комахами".

Альберт Камю. Чума. Оригінальна назва: "La Peste". Рік видання: 1947. Роман-Філософія. Опис: Книга відомого французького письменника присвячена питанням сенсу життя поміж буденного існування позбавленого сенсу. Твір описує події в невеликому містечку на побережжі Середземного моря в якому почала поширюватись епідемія чуми. Автор підіймає теми абсурдності життя, свободи і вибору. (Українською)(Російською)

Джек Лондон. Белый Клык. Путешествие на "Ослепительном". Повість видатного американського письменника про вовченя Біле Ікло, про його життя в лісі та серед людей. Читати українською на сайті "ЧТИВО".

Артур Конан Дойл. Этюд в багровых тонах. Детективна повість, в якій вперше з'являється Шерлок Холмс. Читати українською на сайті "ЧТИВО" інші твори автора.

Рей Бредбері. Кульбабове вино. Існує два паралельні світи: світ дорослих та світ дітей. Їх розділяє та поєднує Час.

Рей Бредбері. 451° за Фаренгейтом.

Рей Бредбері. Марсіанські хроніки. Що могло б статися з планетою Марс, коли б її почали «освоювати» американці? У своєму творі автор робить спробу відповісти на це запитання. Перед читачем розгортаються похмурі картини загибелі прекрасної марсіанської цивілізації, високої стародавньої культури. Поступово на планеті вимирають усі її мешканці. Виступаючи проти расової дискримінації, проти імперіалізму янкі, проти мертвотної механізації в капіталістичному суспільстві, письменник ніби застерігає людство: ось до чого може призвести політика і мораль імперіалізму.

Джером Девід Селінджер. Над прірвою у житі. Повість про дуже вразливого підлітка, його своєрідне бачення світу, його ненависть до всього фальшивого, лицемірного, його прагнення природності і непідробності.

Еріх Марія Ремарк. Чорний обеліск. Тріумфальна арка. Ніч у Лісабоні. (.pdf)

Еріх Марія Ремарк. Три товариші. (.pdf)

Еріх Марія Ремарк. Життя в позику. (.pdf)

Еріх Марія Ремарк. Повернення. (.pdf)

Еріх Марія Ремарк. Час жити, час вмирати. (.pdf)

Еріх Марія Ремарк. Тіні в раю. (.pdf)

Эрих Мария Ремарк. Возлюби ближнего своего. (.pdf)