Інформаційний вісник Дніпродзержинського центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівництва та автотранспорту

Травень-Червень, 2012. Випуск №10ПОСВЯЧЕННЯ В РОБІТНИЧИЙ КЛАС

Промайнули непомітно два, три роки клопіткого навчання та плідної праці в освоєнні будівельних спеціальностей. Подорожуючи країною знань наблизився час дорослого, нелегкого, але цікавого творчого шляху.

Тож, 21 травня Дніпродзержинський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівництва та автотранспорту традиційно поважав 130 своїх випускників у відкрите плавання під назвою «Робітничий клас!». На чарівне свято до центру завітали почесні гості: Задорожній Ігор Вікторович - заступник голови Баглійської районної міської ради, Гурська Ірина Миколаївна — начальник служби у справах дітей Баглійського району, Юрченко Анатолій Іванович — голова профспілкового комітету, випускник 1968 року, замовники робітничих кадрів та випускники минулих літ, які побажали всім учням натхненної праці, творчих здобутків в ім'я процвітання нашої Батьківщини, а Анатолій Юрченко в своїх привітаннях до випускників привів приклад своєї трудової діяльності на благо рідного закладу та міста в цілому.

Директор ДЦППРКБА Валерій Богданович привітав випускників зі святом та нагородив за сумлінне навчання, хороші показники на виробничій практиці, спортивні досягнення кращих учнів центру цінними подарунками та солодощами. Висловив щиру подяку педагогічному колективу за терпіння, творчу та плідну працю у вихованні учнів — майбутньої гордості нашого міста. Та насамперед запевнив, що: «Дніпродзержинськ може впевнено крокувати за новими європейськими стандартами та гордитися будівельниками завдяки професійно-технічній освіті , яка вирощує молоді паростки для розбудови та процвітання Незалежної України!».


1 червня

Міжнародний день захисту дітей

Міжнародний день захисту дітей (англ. "International Children's Day") був заснований в листопаді 1949 року у столиці Франції місті Парижі рішенням конгресу Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше «Міжнародний день захисту дітей» відзначався в 1950-му році.

ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров'я і життя дитини - одним із пріоритетів у своїй діяльності. В Україні цей день відзначають із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини. Із 27 вересня 1991 року для України набула чинності Конвенція Організації Об'єднаних Націй про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля та відпочинок, сприяти наданню їй відповідних можливостей для цього.

Цією конвенцією також чітко визначено, що дитина має право на захист від фізичного та психічного насильства. Але проблем, пов'язаних із дітьми після цього не поменшало. За статистикою, все більше їх народжується з патологією, з малою вагою та дітей-інвалідів, росте дитяча злочинність, дитяча наркоманія та алкоголізм. Серед дітей поширюються СНІД, венеричні захворювання, туберкульоз.

Дитяча праця була і залишається серйозною проблемою у світі. За даними Міжнародної організації праці, у світі працює понад 256 мільйонів дітей віком від 5 до 14 років. Не останнє місце в цій статистиці посідає й Україна. Подолання цих проблем вимагає активізації зусиль соціальних служб та суспільства на всіх рівнях.

Міжнародна демократична федерація жінок проголосила 1 червня днем боротьби за мир, проти експлуатації дитячої праці, за охорону здоров'я дітей, демократизацію їхнього виховання та навчання. Цей день - не тільки веселе свято для дітвори, а й нагадування суспільству про потребу дотримання прав дитини для формування гармонійної особистості.

5 червня

Всесвітній день охорони навколишнього середовища

Історія свята

Всесвітній день охорони навколишнього середовища був заснований Генеральною асамблеєю ООН в 1972 році й з тих пір відзначається всім світовим співтовариством щорічно. Приводом до проведення цієї всесвітньої акції послужило звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН. Звернення підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв'язку із забрудненням навколишнього середовища.

«Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами» — так було поставлене питання в цьому зверненні.

В 1972 році Стокгольмі відбулася Всесвітня конференція по захисту навколишнього середовища, на якій були присутні повноважні представники 113 держав. Учасники конференції ухвалили рішення щодо щорічного проведення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища 5 червня.

Мета свята

Всесвітній день охорони навколишнього середовища є одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії.

Святкування цього Дня розраховане на те, щоб привнести людський фактор у питання охорони навколишнього середовища; дати народам світу можливість активно сприяти стійкому й справедливому розвитку; сприяти розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади; а також роз'яснити корисність партнерських відносин, щоб у всіх країн і народів було більше безпечне й благополучне майбутнє.23 червня

Міжнародний Олімпійський день

Історія

Міжнародний олімпійський комітет прийняв рішення в січні 1948 року під час 42 сесії МОК в Сант-Мориці щорічно святкувати Міжнародний Олімпійський день 23 червня. Ця дата була обрана для того, щоб увічнити дату створення МОК 23 червня 1894 року, опісля того, як ентузіаст відродження олімпійського руху барон ІГєр де Кубертен в Парижі оголосив свою історичну доповідь перед міжнародним атлетичним конгресом. Після того, як конгрес ухвалив рішення щодо проведення в 1896 році в Греції першої Олімпіади, Кубертен очолив створений тоді ж МОК.


8 червня

14-ий чемпіонат Європи з футболу
(УЕФА Євро 2012)

Чемпіонат Європи з футболу 2012 року (офіційно УЄФА Євро 2012) — 14-й чемпіонат Європи, який відбудеться в Україні та Польщі з 8 червня по 1 липня 2012 року.

Гасло чемпіонату — «Творимо історію разом» , воно було презентоване разом з логотипом 14 грудня 2009 року у місті Києві.

Талісмани чемпіонату були презентовані 16 листопада 2010 року у Варшаві, Польща.

22 червня

День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни -
День пам'яті в Україні

Відзначається щорічно 22 червня, у день, коли німецька армія вторглася на територію СРСР/УРСР. Встановлений напередодні 60-ої річниці початку Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр, війни в історії українського народу, яка забрала життя кожного п'ятого співвітчизника (всього ж загинуло понад 25 млн радянських громадян).Історія

День встановлено в Україні «...з метою всенародного вшанування пам'яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, їх подвигу та жертовності... на підтримку ініціативи громадських організацій ветеранів війни, праці, Збройних Сил і жертв нацистських переслідувань...» згідно з Указом Президента України «Про День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні» від 17 листопада 2000 р. № 1245/2000.
23 червня

День молоді


Цей день служить ще одним приводом, щоб привернути увагу державних органів, суспільства та засобів масової інформації до проблем молоді.

Чи легко бути молодим - це залежить від ступеня згуртованості молоді у вирішенні своїх проблем.
Випуск підготувала НЕЧИТАЙЛО Валерія Станіславівна
Copyright © 2012 Negoy LL