Інформаційний вісник Дніпродзержинського центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівництва та автотранспорту

Жовтень, 2012. Випуск №12

ІСТОРІЯ СВЯТА

Напередодні війни в Дніпродзержинську проживало 148 тис. жителів.

Важким випробуванням стала для міста Велика Вітчизняна війна. Близько 18 тис. дніпродзержинців воювали на її фронтах. Майже 11 тис. загинули на полі бою.

В роки німецької окупації, яка тривала 26 місяців, в місті діяло партійно-комсомольське підпілля, яке очолювали К.Ф.Ляудіс і Л.О.Лукьянова.

Вороги замучили і розстріляли 1069 дніпродзержинців. 2994 молодих людей було вивезено до Німеччини. Матеріальний збиток, заподіяний промисловості Дніпродзержинська, досягав 1 млрд. крб.

25 жовтня 1943 після кривавих боїв на Аульсько-Сошинівському плацдармі місто було звільнено Радянськими військами. 5 військових частин і з`єднань, які особливо відзначилися в боях за місто, отримали почесні звання "Дніпродзержинських".

Вже на 26 день після визволення міста була проведена перша плавка на Дніпровському металургійному заводі ім.Дзержинського. Повністю відновлення Дніпродзержинська було завершено в 1950 році.


Учні Центру кожного року приймають активну участь у відзначенні знаменної дати.ІСТОРІЯ СВЯТА

Влітку і восени 1944 р. завершилося визволення території України від німецько-фашистських загарбників. У результаті успішного здійснення Львівсько-Сандомирської, Яссько-Кишинівської, Карпатсько-Ужгородської операцій військами Червоної армії були визволені Львівська, Ізмаїльська області, a також Закарпатська Україна. 28 жовтня 1944 р. останні окуповані гітлерівцями території України були визволені радянськими військами.

Битва за визволення України, що тривала 680 діб і складалася з ряду великих операцій, у яких брали участь до половини живої сили і бойової техніки всіх діючих радянських Збройних Сил, стала найважливішим етапом на шляху до перемоги над нацистською Німеччиною та її союзниками.

Визволивши від німецько-фашистських загарбників територію України, 1-й, 2-й, 3-й, 4-й Українські фронти взяли участь у бойових діях у Європі. Сотні тисяч солдатів і офіцерів загинули при визволенні від нацистів територій Польщі, Чехословаччини, Угорщини, Румунії, Болгарії, Югославії, Австрії. Українські війська пройшли в Європі героїчним бойовим шляхом, зробивши величезний внесок в остаточний розгром нацистської Німеччини, крок до великої Перемоги над ворогом.
ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЯМ ВІЙНИ21 ЖОВТНЯ – 130 років від дня народження Клима Антоновича Ткача (1882 – 1943), українського поета, громадського діяча

Український поет і громадський діяч. Народився в селі Сичівці Христинівського району в селянській сім'ї. Згодом з батьками Клим Ткач переїхав в Катеринівку Сарненського району Ровенської області. В цей час майбутній поет наполегливо займається самоосвітою, пробує писати вірші та оповідання.

У 20-х роках К.Ткач близько познайомився з прогресивними письменниками Львова, налагодив тісні стосунки з прогресивними газетами і журналами, де друкув свої вірші. Він був активним учасником революційного підпілля на Західній Україні, належав до об’єднання революційних письменників “Горно”.

Поліція постійно переслідувала його, кілька разів заарештовувала і садила в тюрму. Незважаючи на переслідування, К.Ткач продовжував революційну боротьбу, свій протест проти поліцейських переслідувань, панської сваволі та соціального гніту він вкладав у свої вірші, в яких відобразив злиденність трудящих Волині в умовах панської Польщі, показав їхню боротьбу за соціальне і національне визволення. Він радо вітав возз’єднання західноукраїнських земель з Україною. В 1939 році - депутат народних зборів Західної України.

Під час Великої Вітчизняної війни вів підпільну боротьбу проти фашистів. Загинув у лютому 1943 року у застінках гестапо.
Вибори до Верховної Ради України, згідно з чинним законодавством, проходитимуть 28 жовтня 2012 року на основі Закону України «Про вибори народних депутатів України» від 17 листопада 2011 року.

Цим законом встановлено п'ятивідсотковий прохідний бар'єр і змішану систему: 225 депутатів мають бути обрані в загальнодержавному багатомандатному окрузі за виборчими списками від політичних партій, а інші 225 — за мажоритарною системою в одномандатних округах. Участь у виборах будуть брати тільки політичні партії; участь блоків, які складаються з партій, не передбачено.

Конституція України

Стаття 38. Громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
19 жовтня в центрі пройшло чергове засідання Європейського клубу, з приводу проходження в Україні Європейського тижня місцевої демократії.

На засіданні були розглянуті та озвучені питання щодо принципів, надбань та досягнень функціонування місцевої демократії в Україні та Європі, сприяння обізнаності населення щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та залученню громадян до прийняття управлінських рішень, надання можливостей для ознайомлення з роллю Ради Європи та інших інституцій спільної Європи в області розвитку місцевої демократії.


Випуск підготувала НЕЧИТАЙЛО Валерія Станіславівна
Copyright © 2012 Negoy LL