Інформаційний вісник Дніпродзержинського центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівництва та автотранспорту

Січень, 2013. Випуск №14

ОБМІН ДОСВІДОМ

16 січня 2013 року на базі ПТУ-2 м. Дніпропетровськ відбулася Конференція для заступників директора з навчально-виховної роботи ПТНЗ області.

Тема конференції: Педагогічні методи та технології формування життєвої позиції та морально-духовних ідеалів майбутніх робітників.

Представники нашого центру заступник директора з навчально-виховної роботи Пастернак Тетяна Миколаївна та майстер виробничого навчання Буравов Станіслав Станіславович.

Вони освітили наступні теми: «Шляхи створення умов позитивно орієнтованої соціалізації особистості» та «Природа цінностей та їх роль у національно-патріотичному вихованні» відповідно.

У ході конференції були розглянуті ключові питання для обговорення з даної тематики, розглянуті шляхи реалізації даних комплексних завдань та відбувся обмін досвідом ПТНЗ області з даного напрямку виховної діяльності.Кто-то, когда-то, должен ответить,
Высветив правду, истину вскрыв,
Что же такое – трудные дети?
Вечный вопрос и больной как нарыв.
Вот он сидит перед нами, глядите,
Сжался пружиной, отчаялся он,
Словно стена без дверей и без окон.
Вот они, главные истины эти:
Поздно заметили… поздно учли…
Нет! Не рождаются трудные дети!
Просто им вовремя не помогли.
                                С. Давидович

ЕТИКЕТ

Формування мобільної культури українського суспільства європейського рівня розвитку є основним завданням, яке ставлять перед собою компанія «Київстар» та Міністерство культури і туризму України.
В підтримку національної програми «Мобільна культура» інформаційний центр оголосив ДЦППРКБА зоною культурного мобільного спілкування.

САМОСТІЙНЕ ЖИТТЯ

Самостійне життя… Як багато змісту в двох словах. Людина, яка живе самостійно може здійснювати власні мрії, будувати плани на майбутнє, насолоджуватися кожною миттю. Жодних проблем не виникає, весь світ відкритий…

Цю та інші сторони самостійного життя розглянули учні гр.МШ-11 (класний керівник Біленко С.В.) на класному часі 17 січня 2013 р.МАРІЯ ПРИГАРА
(1908-1983)


Марія Пригара − українська радянська письменниця, поетеса, перекладачка, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка

Марія Аркадіївна Пригара народилася 20 лютого 1908 року в Москві у родині службовця.

Через деякий час сім'я переїхала в Київ, а потім − у Білу Церкву. Справжня література ввійшла в життя Марії Аркадіївни в Одесі, куди вона переїхала шістнадцятирічної дівчиною.

М. Пригара стала студенткою Одеського інституту народної освіти. Восени 1924 року в місцевій газеті з'явився її перший вірш «Повстанець».

Перші книжки для дітей вийшли 1929 року. Це «Весна на селі» та «Дитячий садок». Десятки книжок Марії Пригари виховували в кількох поколіннях українських дітей любов до батьківщини, її історії й природи.

За «Вибрані твори: В 2-х томах» (1978) Марія Пригара була удостоєна премії імені Лесі Українки (1979).

За історичну повість «Казак Голота» (1966) письменниця у 1983 році стала лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Іншу грань ліричної героїні поетеси розкривають її збірки «дорослої» лірики: «Дорогою війни» (1944), «Напередодні» (1947), «Сестри» (1948), «Надвечір'я» (1977).

Пішла з життя Марія Аркадіївна Пригара 8 вересня 1983 року. На київському будинку, що на вулиці Михайла Коцюбинського, на знак вшанування її пам'яті встановлено меморіальну дошку.
Соборна мати Україна,                               
                                одна на всіх, як оберіг!

22 січня в ДЦППРКБА пройшов Єдиний урок з нагоди відзначення Дня Соборності України.

Був урочисто піднятий Державний прапор України.

В ході уроку слухачам була представлена презентація слайд-шоу «Шляхами Соборності!».

Викладач з історії Величко Н.Й. виступила з докладом «Соборна мати Україна, одна на всіх, як оберіг!».

Учні центру присвятили події творчі виступи.

Випуск підготувала НЕЧИТАЙЛО Валерія Станіславівна
Copyright © 2013 Negoy LL