>> Положення про гуртожиток
>> Перелік прав і обов’язків мешканців гуртожитку ДПТНЗ «ДЦППРКБА»
>> Паспорт гуртожитку ДПТНЗ «ДЦППРКБА»
>> Положення про учнівську раду гуртожитку Дніпродзержинського центру ППРКБА
>> Додаток №1 до положення про учнівську раду гуртожитку. Посадова інструкція учнівської ради
>> Напрямки роботи гуртожитку
>> Розпорядок дня мешканців гуртожитку


Молодіжний гуртожиток

Центр має власний гуртожиток,
який знаходиться поряд з першим корпусом

В Гуртожитку ДЦППРКБА мешкає більше 170 учнів, з яких 86 - діти-сироти та діти, позбавлені батьківських прав. Адміністрація нашого навчального закладу докладає багато зусиль для забезпечення потреб та поліпшення побуту учнів.

Зручності та комфорт, які повинні оточувати людину, мають відповідати духу нашого часу.

Сучасне житло має бути підпорядковане одній головній меті: щоб жилося в ньому якнайзручніше.

Гуртожиток професійно-технічного навчального закладу ДЦППРКБА є місцем, де учні проводять вільний час, готують домашнє завдання, вирішують свої господарські, санітарно-гігієнічні потреби.

В гуртожитку ДЦППРКБА створено такі умови, щоб учні могли самовдосконалюватися і жити повноцінним життям сучасної молодої людини.

Створення та обладнання побутових кімнат, кімнат-читалень, кімнат для, відпочинку, самопідготовки та проведення виховних заходів необхідне для задоволення всіх життєвих потреб та змістовного життя вихованців.


У кімнаті відпочинку проходять заняття та тренінги,
які проводять соціальний педагог та практичний психолог

В кімнатах учнів - гарні шпалери, м'яке світло, килимки на підлозі. Все це створює затишок і домашній комфорт. Тут учні мають змогу відпочити від занять, поспілкуватися, обмінятися враженнями, які вони отримали за день.


Для відпочинку в гуртожитку є читальня та телевізійна кімнати. Кімната-читальня розташована в просторому, відремонтованому приміщенні. Обладнана стільцями, столами, настільними лампами.

Нескладний ремонт одягу та білизни учні можуть зробити самі за допомогою засобів для ремонту - голок, ниток, ґудзиків, швейної машини. Ці навички їм стануть в нагоді, коли вони почнуть самостійне життя. Вони розуміють це й із захопленням навчаються майстерності у вихователів, майстрів, викладачів.

А, що більш приємніше, охоче навчають один одного. Вони вчаться не тільки шити, а й вишивати, в'язати.

В гуртожитку працюють різні гуртки за інтересами, а саме: «Господарочка», «Українська вишивка», «Час жити», «Чарівний олівець».

Роботи наших вишивальниць прикрашають не тільки їхні кімнати, а й будь-яку виставку.В холі гуртожитку проходять різні виховні заходи, вечори відпочинку, дискотеки. І саме тут ми розлучаємось зі своїми друзями-випускниками.

Побутові кімнати розташовані у спеціально пристосованих для цього приміщеннях.

Взуття — показник охайності. До послуг учнів креми для взуття, щітки і все необхідне для гарного догляду за взуттям, бо воно потребує постійного захисту, і не лише під час дощу та снігу, а кожен день.

Наші учні завжди охайні. Вони самостійно перуть одяг та прасують його. Для цього є спеціально обладнані приміщення, в яких є електропраски та гладильні дошки.

Юні господині і юнаки вміють користуватися сучасною пральною машиною "SAMSUNG“, правильно підбирати пральні засоби.

Телевізійна кімната - гордість гуртожитку. Тут сучасна ауді та відеоапаратура: телевізор, DVD-програвач, програвач дисків, відеомагнітофон.

Для відновлення сил учням необхідно не лише відпочивати, а й дуже гарно харчуватися.

Кухня - найзатишніше місце гуртожитку.

Тут майбутні господині вчаться варити борщ і смажити котлети, пекти смачні пироги і чаклувати над млинцями.

До їх послуг - гарні набори каструль, пательні, зручно розташовані меблі, шафи з посудом, робочий стіл, мийка, електроплити, мікрохвильова пічка.

Також до послуг учнів поради з питань кулінарії досвідченого вихователя - Лях Н.В., яка за допомогою учнів створила клуб «Господарочка». Це найулюбленіший та найкорисніший клуб дітей. Значне місце на заняттях клубу приділяється питанням раціонального ведення кулінарного господарства та правилам гарного тону під час прийому їжі.Гігієна - перша умова здоров'я і краси.

Душ дає цілющі властивості води. Бо вода знижує втому, освіжає в спеку, заспокоює й нормалізує сон і, найголовніше, є провідним фактором загартування організму.

До послуг мешканців гуртожитку душові кімнати. Постійну подачу гарячої води забезпечують електричні водонагрівачі.

Маючи всі ці побутові зручності, наші учні вчаться господарювати, відчувати спокій домашнього затишку, надійно і впевнено крокувати в майбутнє.

Підготувала ЛАХМЕТКІНА В.М.