Профорієнтаційна робота


В Центрі систематично проводиться комплексна профорієнтаційна робота з молоддю міста і районів Дніпропетровського регіону, учнями-випускниками шкіл та їх батьками.


Виготовлені сучасні стенди для популяризації робітничих професій, надруковані рекламні буклети та листівки, оголошення друкуються в міських газетах. Сумісно з міським центром зайнятості організуються роботи виставок робітничих професій. Інформація про наш Центр розміщено на Інтернет-сайті. Створені мультимедійні ролики про професії, робітників для яких готує наш Центр. Підготовлені стенди інноваційних проектів.


Учні й майстри виробничого навчання Центру постійно приймають участь у конкурсах профмайстерності, на яких неодноразово посідали почесні призові міста.


Протягом календарного року для випускників шкіл та їх батьків в центрі постійно працює консультаційний пункт з питань професійної освіти, професійно-технічної освіти, питань навчання в Центрі, питань серйозного ставлення до вибору професії.


Соціальний педагог Центру допомагає учням у професійному самовизначенні. Разом із психологом Центру і фахівцями центру зайнятості міста проводяться просвітницькі заходи серед учнів міських шкіл з метою популяризації робітничих професій. Фахівці центру зайнятості населення надають інформацію про ринок праці на даний момент.


Практичний психолог та соціальний педагог проводять серед учнів-випускників шкіл опитування, анкетування, інтерв’ю, тестування, профорієнтаційні ігри, тренінги.


Майстри в\н, викладачі спеціальних і загальноосвітніх предметів разом з учнями Центру проводять екскурсії учнів шкіл по майстерням Центру, по учбовому корпусу, кабінетах.


Разом із школярами міста учні Центру приймають участь у всіх молодіжних заходах міста: спортивних змаганнях, виступах команд КВК, конкурсах художньої самодіяльності, ярмарках дитячої творчості та ін.


Агітбригада нашого Центру виступає у школах міста, а також бере участь у міських та обласних заходах.


В школах міста створені профорієнтаційні кутки «У НАС В ЦЕНТРІ», проводилось анкетування батьків та учнів 9-11 класів.


Серед учнів Центру організовано профорієнтаційний рух «1+1» («Найди собі заміну»).


В інформаційному центрі ДЦППРКБА постійно діє книжкова виставка по робітничим професіям.


Неодноразово на базі нашого Центру проводилися обласні та всеукраїнські конкурси профмайстерності.