Фізична культура і спорт в КЦППРКБА


Виховання фізичною культурою

Для того, щоб наші випускники були конкуренто спроможними на ринку праці в Центрі багато уваги приділяється фізичному розвитку молоді. Наші учні сьогодні – переможці міських, обласних, Всеукраїнських конкурсів і змагань.

Фізичне виховання учнів Центру здійснюється на підставі нормативно-правових документів, що регламентують діяльність навчальних закладів України фізичного виховання учнів. Навчальний процес проводиться згідно регіональної програми «Фізична культура» для учнів ПТНЗ.

Щорічно перед початком нового навчального року наказом щодо фізичного виховання для учнів Центру у новому навчальному році ставляться вимоги до організації, змісту та формам фізичного виховання.

В Центрі втілені наступні форми організації роботи: легка атлетика, гімнастика, баскетбол, волейбол, футбол, настільний теніс, атлетизм, загальна фізична підготовка, професійно-прикладна фізична підготовка, ранкова гігієнічна гімнастика для учнів, які мешкають у молодіжному гуртожитку, виробнича гімнастика на місцях проходження практики, організовані спортивні перерви.

Секційні заняття з: боксу, баскетболу, волейболу, футболу, гирьового спорту, настільного тенісу, танцювальної аеробіки, карате.

Заняття в спеціальних групах та групах оздоровчої спрямованості. Спартакіада Центру та спортивні змагання по видах сорту, спортивно-оздоровчі заходи та дні здоров’я, туристичні походи.

Заходи Кам’янського козачого куреня – козацькі розваги, смотри, фестивалі.

Участь у міських та обласних змаганнях – Спартакіада учнів ПТНЗ.

Самостійні заняття – заняття учнів в спортивних юнацьких школах, спортклубах та центрах.

Наявність певної спортивної навчальної бази, кваліфікованих спеціалістів за фахом надає можливість в повній мірі проводити якісний навчально-тренувальний процес, проведення різноманітних змагань та заходів, фізкультурно-оздоровчих міроприємств.

Не один рік наш Центр стає переможцем спартакіади учнів ПТНЗ Дніпропетровської області в комплексному заліку. 13 учнів Центру брали участь у ІІ Всеукраїнській спартакіаді у складі збірних команд області, де посіли 4 перших місця (змагання з волейболу, дівчата), 2 третіх місця (змагання з баскетболу, дівчата). Це є найкращим показником виступів серед ПТНЗ в області.

Викладач фізичної культури - Радін О.В.


Спортивний клуб «БУДІВЕЛЬНИК»

Директор Центру, голова спортивного клубу «Будівельник» ДЦППРКБА, майстер спорту СРСР — Богданович Валерій Миколайович.

Спортивний клуб Центру організовано на громадських засадах у 2001 році, він об'єднує 33 низових колективів фізкультури навчальних груп учнів та співробітників і викладачів трьох навчальних корпусів.

На базі Центру організовано роботу Дніпродзержинського міського спортивного клубу «Трудові резерви» та роботу методичного об'єднання викладачів фізичного виховання Центру, викладач-методист вищої категорії — Радін Олексій Васильович.

В Центрі працює реабілітаційний центр для дітей з обмеженими можливостями. До складу центру входять випускники інтернатів, спецінтернатів, діти-сироти. Всі вони знаходяться на повному державному забезпеченні. До 3-х навчальних занять з фізичної підготовки в центрі організовані додаткові заняття з шейпінгу, настільного тенісу, гирьового спорту, які носять оздоровчо-реабілітаційну спрямованість по усуненню обмежень фізичних можливостей.

Навчально-тренувальну роботу проводять фахівці, які мають спеціальну освіту за фахом.

Викладач фізичної культури - Радін О.В.


Секція з боксу

На базі другого корпусу працює спортивна секція з боксу, тренер – викладач фізкультури, майстер спорту Лєсняк Олег Іванович. Кожен рік на рингу спортивної зали відбуваються міські зустрічі молодих спортсменів. Серед учнів ДЦППРКБА навчаються чемпіони, вихованці Олега Івановича.


Вихованці Лєсняка О.І. – переможці чергових турнірів


Секція з танцювальної аеробіки

Танцювальна аеробіка – це комплекс вправ, які виконуються під музичний супровід. Танцювальною аеробікою можуть займатися всі. Тут не має обмежень за станом здоров’я, тут не має значення дівчина ти чи хлопець, тут не має значення худенький ти чи повненький. Тут головне мати бажання дружити, хотіти разом чути ритмічну танцювальну музику і разом з нею рухатися в такт. Танцювальна аеробіка – це торжесвто юності та краси.


Спортивні свята

Святкування Дня фізичної культури і спорту в Україні доводиться на другу суботу вересня. Традиційно напередодні свята, в п'ятницю, учні і педагогічні працівники нашого Центру приймають участь у спортивних веселих змаганнях. Колектив першого корпусу виїжджають до лісу, а колектив другого корпусу проводить свято фізкультури і спорту на своєму спортивному полі, яке знаходиться поруч із навчальним корпусом.

Цей день з нетерпінням очікують всі, а саме: учні та весь педагогічний колектив. Це свято – дружби, здоров’я, бадьорого настрою і позитивного заряду на весь навчальний рік.

Ніщо так не зближує членів спільноти (групи, курсу, Центру), як спільна робота, спільні перемоги, спільні вболівання, де один за всіх та всі за одного, спільні невдачі та спільний вихід із скрутної ситуації. Саме спортивні змагання виховують ці цінні якості спільноти, корпоративний дух, корпоративний патріотизм.