Історія Центру

Історія нашого Центру нерозривно пов’язана з післявоєнною історією міста Дніпродзержинська. В жовтні 1943 року частини 3-го Українського фронту звільнили місто від німецько-фашистських загарбників.

Відступаючи, фашисти зруйнували більшість підприємств і будинків. Для того, щоб відбудувати фабрики і заводи, потрібні були молоді і сильні руки. Саме з цією метою за наказом Управління трудових резервів від 9 серпня 1944 року в Дніпродзержинську була відкрита школа фабрично-заводського навчання №7. А 26 жовтня 1944 року в поіменну книгу за №1 був зарахований перший учень Девятко Є.І.

Першим директором, який очолив роботу, був Олександр Максимович Петриченко.

В період 1944-1945 років колектив майстрів і викладачів готував кадри для металургійного заводу ім. Дзержинського: горнових, сталеварів, мулярів, малярів.

Це були суворі післявоєнні роки. Молоді випускники фабрично-заводського навчання брали активну участь у відновленні доменних, мартенівських печей, прокатного стану металургійного заводу, реконструкції цементного заводу, в 50-ті роки будівництві житлових будинків, палаців культури міста.

В 1955 р. школа фабрично-заводського навчання №7, яку очолював Горжий Федір Миколайович, була перетворена в будівельну школу №2 і перейшла до підготовки робітників будівельних професій. З цього часу базовим підприємством школи став трест «Дзержинськбуд».

В 1958 р. будівельна школа стала будівельним училищем №2, яке в 1963 році було перетворено в міське професійно-технічне училище №24.

З 1971 року училище перейшло на підготовку спеціалістів з середньою освітою. Це потребувало переобладнання навчально-виробничої бази. З цією метою трест побудував новий учбовий корпус, в якому ми сьогодні навчаємося.

З 25.03.1977 року ПТУ №24 стало середнім професійно-технічним училищем.

10.08.1997 на базі ПТУ №24 і ПТУ №25 створено ПТУ №24.

А з 01.07.2007 року, згідно наказу ГУОіН №263 від 29.03.2007р., ПТУ №24 було перейменовано в Дніпродзержинський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівництва та автотранспорту.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки від 06.02.2009 р. №70 до державного професійно-технічного навчального закладу «ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКИЙ ЦЕНТР ПІДГОТОВКИ ТА ПЕРЕПІДГОТОВКИ РОБІТНИЧИХ КАДРІВ БУДІВНИЦТВА ТА АВТОТРАНСПОРТУ» приєднано професійно-технічне училище №80 м. Верхньодніпровська.

Колектив педагогічних працівників нашого навчального закладу знаходиться в постійному пошуку всього нового в будівництві. Сучасне виробництво – це сучасні матеріали та сучасні технології. Сьогодні неможливо проводити будь-які будівельні роботи без нових технологій. З цією метою на базі училища у 2005-2006 роках були створені регіональні навчально-практичні будівельні центри компаніями «Хенкель Баутехнік Україна», «Ceresit» та «Knauf».

Сьогодні на базі Центру проводяться обласні та Всеукраїнські конкурси профмайстерності. Наші учні показують високу професійність у цих конкурсах, займаючи щоразу призові місця.

Починаючи з 1986 року, колектив Центру знаходиться під керівництвом Богдановича Валерія Миколайовича.

За рейтингом Міністерства освіти і науки України ДПТНЗ "Дніпродзержинський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівництва та автотранспорту" посів 67-му позицію, увійшовши до сотні популярних ПТНЗ України за запитом абітурієнтів 2014 року.

Педагогічний колектив Центру надає учням професійні знання, вчить їх бути чесними і працьовитими, любити рідну землю, жити за законами совісті людської.